Je potrebné mať k fungovaniu vykurovacích panelov GLAMOX zavedené trojfázové napätie? (01)
Nie stačí jednoduché jednofázové napätie zo zásuvky.
Je nutná inštalácia panelov odborníkom? (02)
Nie, nakoľko je potrebné len jednoducho panel zapojiť do zásuvky.
Po prvom zapnutí konvektora je cítiť zápach spálenia – je to normálne? (03)
Áno, netreba sa obávať je to normálny jav. V prvých minútach prevádzky nového konvektora sa vypáli ochranná vrstva konzervačného mazacieho prostriedku.
Je možná aj inštalácia na strop? (04)
Nie, panely sa môžu inštalovať len na stenu min. v 10cm od podlahy podľa možností pod okná.
Prečo je vhodné panely inštalovať pod okná? (05)
Nakoľko prirodzené prúdenie vzduchu okolo okeníc zabezpečí prenikanie zohriateho vzduchu od vykurovacích panelov do interiéru.
Panely vlastne vyžarujú sálavé teplo alebo akým spôsobom vykurujú? (06)
Nevyžarujú sálavé teplo, jednoducho fungujú na princípe jednoduchej ventilácie ( teplý vzduch stúpa hore), nespôsobujú dýchacie problémy. Ohnutá vrchná časť konvektora smerom do interiéru má funkciu lepšieho nasmerovania zohriateho vzduchu smerom do vnútra vykurovaného priestoru.
Zabezpečuje Vaša spoločnosť aj montáž panelov? (07)
Nie montáž nezabezpečujeme a aj tak možno konštatovať že by išlo o zbytočnú investíciu zvyšujúcu náklady pri inštalácii. Keď ste schopný povedzme namontovať obraz na stenu a nastaviť povedzme budík tak budete schopný zvládnuť aj montáž a nastavenie konvektorov.
Elektrické vykurovanie je spravidla drahé!Koľko spotrebujú panely GLAMOX? (08)
Áno, to je pravda v skutku nie je vykurovanie elektrickou energiou lacné riešenie, taktiež ako vykurovanie plynom. Náklady na vykurovanie sú obdobné ako pri tradičnom ústrednom kúrení, alebo pri plynovom vykurovaní. Ale náklady na vybudovanie kúrenia sú tretinové!
Keď sa neviem rozhodnúť ktorý panel je pre mňa ten vhodný, ako mám postupovať? (09)
Vyberte si ten ktorý má väčší výkon, neprejaví sa to na väčšej spotrebe, vyššia investícia do panelu sa Vám vráti. Pokiaľ máte ďalšie nejasnosti ohľadom technických parametrov kontaktujte nás.
Je možné konvektory pripojiť na nočný prúd pre akumulačné vykurovanie? (10)
Nie, konvektory GLAMOX je nutné napájať permanentným zdrojom napätia. Ale je možné využitie napájania v nízkej tarife (NT) , ktoré je určené pre elektrifikované odberné miesta s pevne inštalovanými priamo výhrevnými spotrebičmi na vykurovanie, kde je napájanie v nízkej tarife poskytované v celkovej dĺžke trvania minimálne 20 hodín. V prípade , že využijete možnosť napájať konvektory prostredníctvom napájacieho prúdu v nízkej tarife ušetríte ďalšie prostriedky za elektrickú energiu.
Je moja elektrická sieť dostatočne dimenzovaná pre prevádzku konvektorov GLAMOX? (11)
Pokiaľ budete panely využívať ako doplnkové vykurovanie je pravdepodobné, že Váš elektrický rozvod bude dostatočný, ale za každých okolností si preverte koľko Ampérový istič resp. poistku máte v napájacej vetve Vašej siete.
Sú panely GLAMOX odporúčané aj do montovaných stavieb? (12)
Áno, uplatnia sa vo všetkých typoch domov, bytov a chát.
Videl som na Vašej stránke, že existujú aj konvektory GLAMOX v prevedení s výškou 18 cm, na čo sú určené, resp. môžem ich použiť na chate? (13)
Áno, uplatnia sa aj ako plnohodnotné konvektory, len majú zúženú výšku, nakoľko sú prioritne určené na také aplikácie, kde je možnosť ich inštalácie na parapet pod okno a samotný parapet nie je dostatočne vysoký na umiestnenie „klasického“ 35 cm vysokého konvektora. Pri aplikáciách kde je dostatok priestoru pre konvektor s klasickou 35 cm výškou , odporúčame použitie konvektorov s výškou 35 cm.
Môžem použiť Váš konvektor GLAMOX aj bez toho aby som si musel kúpiť riadiacu jednotku s termostatom? (14)
Nie, riadiaca jednotka s termostatom je nutná súčasť konvektora a je nutné si ju vhodne zvoliť. Možnosť zvoliť si riadiacu jednotku podľa potreby je jedna z výhod konvektorov. Pokiaľ Vám postačí jednoduché manuálne nastavenie teploty a nepredpokladáte využiť programovacie režimy stačí Vám jednoduchá riadiaca jednotka s manuálnym kolieskom typu ET, keď chcete využívať komfortné možnosti programovania ku konvektorom si zvolte digitálnu riadiacu jednotku DT prípadne máte možnosť rádiovo ovládať konvektory s použitím riadiacej jednotky CRG s použitím rádiového diaľkového ovládača HARMONY 5000,alebo dokonca prostredníctvom riadiacej jednotky ovládanej z mobilného telefónu v sieti GSM. Pre ďalšie otázky ohľadom rádiového a GSM ovládania nás kontaktujte.
Sú panely GLAMOX vhodné aj pre použitie v kúpeľni ? (15)
Áno, pozor však na vhodný výber konvektora, do vlhkého prostredia sú určené typy TPVD s dvojitou izoláciou. Bližšie na našich stránkach ...klikni tu... link na ...http://glamox.viatti.com/elektricke-konvektory/
Keď si ich objednám ako a kedy mi bude doručená zásielka? (16)
Zásielka Vám bude zaslaná Zásielkovou službou GLS, vždy nasledujúci pracovný deň od zaslania Vašej objednávky na dobierku. Pokiaľ nie sú objednané konvektory momentálne k dispozícii na sklade, budeme Vás informovať o termíne dodania, prostredníctvom e-mailovej adresy, ktorú ste uviedli do objednávky prípadne telefonicky.
Akú dlhú záručnú dobu štandardne poskytujete? (17)
Na konvektory GLAMOX je poskytovaná záruka až 5 rokov! Výrobcom udávaná životnosť je 30 rokov.
Aké sú skúsenosti s poruchovosťou? (18)
Panely sú takmer bezporuchové, pokiaľ by sa predsa vyskytla nejaká závada chybný diel, alebo celý panel Vám bude v rámci záručnej doby vymenený.
Načo máme dávať pozor pri inštalácii? (19)
Dbajte na to, aby panely neboli pripojené do elektrickej siete a neboli pod elektrickým napätím, zapojte ich až po nainštalovaní a po prečítaní si návodu na použitie.
Ako ich upevniť na stenu? (20)
Najjednoduchšie spôsoby: Do steny z tehál: 8mm hmoždinky + skrutky Do steny z betónu: 6 mm hmoždinky+ skrutky Sadro-kartonová stena: hmoždinky do sadro-kartónu + skrutky Drevené steny: skrutky do dreva 3,5 x 50 mm
Ako čistiť panely? (21)
Vo vypnutom stave dopredu vyklopte panel ( odopnite z konzoly ) a poutierajte s čistou vlhkou handrou.