Konvektor_thumb
Pocit bezpečia a komfortu
Elektrické konvektory GLAMOX Vám aj počas najchladnejších dní dokážu sprostredkovať pocit bezpečia a komfortu. V Nórsku sú denno denne nasadzované v podmienkach kde správna voľba kúrenia nie je len otázkou sympatií ale existencie vďaka extrémnym podmienkam. Konvektory GLAMOX Nórsky výrobný závod vyrába už od 1960 a sú distribuované do mnohých častí sveta. Okrem Škandinávie sú predávané v Európe a Ázii v počte viac ako milión predaných kusov ročne čo poukazuje na úspešnosť konvektorov .
Design konvektorov
Estetickým stvárnením nasledujú tradičné obľúbené škandinávske striedme ale pritom nadčasové línie čím predstavujú v podstate večne moderný neokázalý design, čisté biele tvary vyniknú v každom interiéri.

Rozmery konvektorov
Konvektory GLAMOX sa vyrábajú v dvoch prevedeniach výšky: 35cm a 18 cm vysoké konvektory. Dĺžky jednotlivých konvektorov sa líšia v závislosti od výkonu. S narastajúcim výkonom konvektora sa zväčšuje aj dĺžka konvektora. Konvektory sú k dispozícii aj v prevedeniach vhodných do vlhkého prostredia s ochranou proti striekajúcej vode typy - „TPVD“, s výškou 35 cm, dvojitou izoláciou a krytím IP 24 II, pričom sú štandardne vybavené termostatom EV-špeciálne určeným k daným typom konvektorov. Typy TPA a TLO majú krytie IP 20 teda sú určené do normálneho prostredia a je možné si k nim individuálne zvoliť požadovanú riadiacu jednotku s termostatom (ovládanie konvektorov) a sú dodávané bez riadiacej jednotky bez ktorej je konvektor nepoužiteľný, z uvedeného dôvodu si musíte pri zvolení vhodného výkonu konvektora pri typoch TPA a TLO vybrať ešte požadovanú riadiacu jednotku s termostatom. Typ TPA je v prevedení s výškou 35cm. Typ TLO má výšku 18 cm a je vhodný pre použitie napr. pod parapet.

Konvektor_thumb

Spomedzi výrobcom ponúkaných prevedení spravidla máme k dispozícii na sklade nasledovné typy:
 • konvektory s výškou 35cm typ TPA (IP 20) s výkonom:600,1000,1500,2000W
 • konvektory s výškou 18 cm typ TLO (IP 20) 1000,1400W
 • Spomedzi typov vhodných do vlhkého prostredia s dvojitou izoláciou a IP 24 v prevedení s 35cm výškou typ TPVD: 400,800W
 • Princíp na akom fungujú
  Fungujú na princípe zo spodu vstupujúceho studeného vzduchu do telesa konvektoru ktorý sa vo vnútri zohreje s pomocou lamelového vykurovacieho telesa a vďaka veľkému teplotnému rozdielu zohriaty vzduch cez dopredu ohnutú výstupnú lamelu prúdi do vykurovaného priestoru. Konvektor nemá zabudovaný ventilátor, nemá vysoko žeraviacu odporovú špirálu čím sa zabránilo víreniu a páleniu prachu, jednoducho funguje na princípe termodynamiky. Podstata fungovania konvektorov tkvie v riadiacich jednotkách s rôznym prevedením, ktoré si je nutné pri výbere každého konvektora vhodne zvoliť. Teplota v interiéry je kontrolovaná a vyhodnocovaná pomocou procesorom riadnej riadiacej jednotky ktorá zabezpečuje spínanie konvektora podľa potreby.

  Konvektor_thumb

  V priemere po jednej minúte činnosti v zopnutom stave a nahrievania nasledujú zhruba dve minúty prestávky činnosti a konvektor neodoberá napätie zo siete čo signalizuje led kontrolka na konvektore. Aj z dôvodov ktoré uvádzame , ako je použitie lamelového vykurovacieho telesa oproti žeraviacej špirále a použitia riadiacej jednotky ktorá zabezpečuje čiastočnú úspornosť oproti tradične koncipovaným konvektorom so špirálou a termostatom, si mnohý zákazníci zvolia konvektory GLAMOX. Sú použiteľné v takmer na ktoromkoľvek mieste kde je k dispozícii elektrické napätie v bytoch, domoch, komerčných priestoroch, chatách a pod. Môžeme ich najskôr prirovnať k plochým radiátorom a ich asi najväčšou výhodou je , že k ich montáži nie je potrebná ďalšia investícia resp. je možné si ich samostatne vhodne dimenzovať a namontovať. Montáž konvektora je jednoduchá, spočíva v jednoduchom uchytení panelu na vhodné miesto prostredníctvom štyroch skrutiek a zapojení sieťového kábla ukončeného vidlicou do zásuvky. Pri novostavbe resp. pri predpríprave na vybudovanie kúrenia prostredníctvom konvektorov Glamox je samozrejme ideálne počítať s vhodným rozmiestnením zásuviek a dbať na vhodné dimenzovanie elektrickej siete vrátane prípadného využitia vhodnej vykurovacej tarify od dodávateľa elektrickej energie.
  Ako si môžem kúpiť konvektory GLAMOX?

 • Môžete si ich jednoducho pohodlne objednať prostredníctvom nášho webshopu
 • Môžete nám poslať Vašu objednávku e-mailom: info@kurenieglamox.sk
 • Vaša objednávka (GLS) na dobierku
 • Je možné si objednať konvektory v iných prevedeniach?

 • Konvektory v iných prevedeniach výkonu a rozmeroch si je možné objednať osobitne
 • Môžete si ich objednať na telefónnom čísle: +421-905-884-677
 • Dodacia doba: cca 21dní